Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci z Aleksandrowa wspólnie ze Strażą Gminną rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo ...przez cały rok szkolny”. Z dziećmi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowy. Do końca września mundurowi dotrą do każdej podstawówki na terenie naszego powiatu.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim wspólnie ze Strażą Gminną w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” czuwają nad bezpieczeństwem tych najmłodszych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami ruchu drogowego zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.  W ramach akcji mundurowi utrwalają u najmłodszych zasady bezpiecznego zachowania na drodze.
Policjanci na organizowanych w szkołach i przedszkolach spotkaniach rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie.  Funkcjonariusze wyjaśniają dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy w fotelikach. Uczą również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczą dlaczego  warto nosić odblaski.
W minionym tygodniu policjanci odwiedzili dzieci z Wołuszewa i Przybranowa. Każdy uczeń klasy I otrzymał kamizelkę odblaskową i książeczkę „Elementarz bezpieczeństwa”  ufundowane przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz