Obchody Święta Policji w Aleksandrowie Kujawskim - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Obchody Święta Policji w Aleksandrowie Kujawskim

Wczoraj (30.07.) na stadionie miejskim w Aleksandrowie Kujawskim odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. Podczas uroczystości wręczono funkcjonariuszom odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości Po uroczystej zbiórce na terenie stadionu odbył się festyn dla mieszkańców pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wczoraj (30.07.) na terenie stadionu miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego  Policji w Bydgoszczy  insp. Artur Malinowski, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski  Pan Józef Ramlau, senator Pan Józef Łyczak. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz emerytowani policjanci.
Powiatowe obchody Święta Policji  tradycyjnie jak co roku zainaugurowano mszą świętą w Kościele Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim. Podczas homilii policjanci i ich rodziny, zaproszeni goście oraz mieszkańcy  wspólnie z kapelanem  ks. kanonikiem Leszkiem Malinowskim modlili się o łaski Boże dla policjantów i pracowników Policji.
Następnie pododdział Policji, w asyście Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Wagańcu, przemaszerował na stadion miejski, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka.
Na wstępie gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł.insp. Andrzej Kłos, który serdecznie podziękował zaproszonym gościom za owocną współpracę, a także za wspieranie w różnych formach działań Policji. Podkreślił ważną rolę wzajemnej współpracy dla poprawy bezpieczeństwa lokalnego społeczeństwa.
 Następnie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski wręczył policjantom rozkazy awansujące na wyższe stopnie policyjne.
Za szczególne osiągnięcia w służbie zostali wyróżnieni funkcjonariusze i pracownicy cywilni.  Z rąk  Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego    Pana Józefa  Ramlau   otrzymali listy gratulacyjne i nagrody.
Na zakończenie uroczystej zbiórki głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski, który pogratulował awansowanym policjantom i podziękował  wszystkim funkcjonariuszom za trud włożony w ich codzienną służbą.
Po zakończeniu uroczystości na terenie stadionu odbył się festyn dla mieszkańców pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Na uczestników czekało wiele atrakcji, a wśród nich pokazy tresury psów służbowych, pokazy sekcji antyterrorystycznej z Włocławka, pokazy Pierwszej Pomocy Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim. W trakcie imprezy można było oddać krew w specjalistycznym ambulansie. Imprezę uświetniały występy młodzieżowych grup tanecznych i pokazy sztuk walki. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. wesołe miasteczko, gry i zabawy, malowanie twarzy. Nie mogło zabraknąć naszego policyjnego Polfinka, który cieszył się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Każdy mógł przejechać się na policyjnych quadach lub na kucykach. W imprezie wzięły udział zaprzyjaźnione służby mundurowe m.in. Straż Pożarna, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu Drogowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy grupy wysokościowej.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz