Napad na konwój.. Spokojnie to tylko ćwiczenia - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Napad na konwój.. Spokojnie to tylko ćwiczenia

Data publikacji 17.10.2016

Dwóch zamaskowanych sprawców napadło na konwój i dokonało kradzieży pieniędzy w kwocie 200 tyś. złotych. Ten „czarny” scenariusz to na szczęście założenie do ćwiczeń sztabowych przeprowadzonych w piątek (14.10.) przez aleksandrowskich policjantów. Sprawdzano czas reakcji i przepływ informacji, a także sposób rozwiązania sytuacji kryzysowej i działania policyjnych procedur.

Aleksandrowscy policjanci zorganizowali w piątek (14.10.) . sztabowe ćwiczenia praktyczne polegające na zatrzymaniu niebezpiecznych sprawców napadu na konwój. Zgodnie z założeniem napastnicy po dokonanym napadzie w miejscowości Dobre zbiegli z miejsca zdarzenia poruszając się samochodem.

Na podstawie planu przedsięwzięć prowadzenia działań pościgowych policjanci wystawili posterunki blokadowe na przewidywanej drodze ucieczki sprawców napadu. Zgodnie z założeniem napastnicy ominęli pierwszy posterunek blokadowy. Po około 15 minutowym pościgu zostali zatrzymani na terenie kompleksu leśnego po tym jak pozostawili samochód i zaczęli uciekać. Przy zatrzymaniu użyto siatki obezwładniającej.

Ćwiczenia miały bardzo realny charakter, uwzględniający prawdziwy czas reakcji i dojazdu na miejsce zdarzenia.

Tego typu działania mają na celu podnoszenie kompetencji policjantów każdego szczebla oraz analiza przyjętych procedur.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz