Nie dajmy się oszukać metodą "na wnuczka" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Nie dajmy się oszukać metodą "na wnuczka"

Przestępcy działający metodą "na wnuczka" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności pokrzywdzonych. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. W piątek (02.09.) na terenie naszego powiatu doszło do 12 takich prób oszustw. Na szczęście wszystkie nieudolne.

W piątek (02.09.) do 12 starszych osób zamieszkałych na terenie Aleksandrowa, Nieszawy i Ciechocinka zadzwonił telefon. Nieznana osoba w każdym przypadku dzwoniła na numery stacjonarne. Najpierw telefon odebrała 72 -letnia mieszkanka Aleksandrowa. W słuchawce usłyszała głos, który podawał się za jej wnuczka. Rozmówca twierdził, ze miał wpadek i pilnie potrzebuje sporej gotówki na "załatwienie" sprawy. Kobieta nie dala się nabrać i powiadomiła policję.

Tego samego dnia telefon zadzwonił jeszcze u 10 osób na terenie naszego powiatu. Wszyscy pokrzywdzeni to osoby w wieku od 62 do 80 lat. Za każdym razem rozmowa przebiegała w podobny sposób. Osoba dzwoniąca podawała się za wnuczka lub dziecko. Dzwoniła z pilną potrzebą pożyczenia sporej ilości gotówki (najczęściej około 30 tys. złotych) w celu pokrycia kosztów wypadku.

Większość z pokrzywdzonych nie dala się nabrać. Jedna z kobiet poszła do banku wypłacić pieniądze, ale w porę została ostrzeżona przez pracownika banku.

 

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI I OSTRZEŻMY NASZYCH KREWNYCH, ŻE MOGĄ TELEFONOWAĆ DO NICH OSOBY PODSZYWAJĄCE SIĘ ZA CZŁONKÓW RODZINY BĄDŹ POLICJANTÓW.

PAMIĘTAJMY:

• POLICJANT NIGDY nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.

• POLICJANT NIGDY nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

Autor:
Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz