Nie dajmy się oszukać metodą "na wnuczka" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Nie dajmy się oszukać metodą "na wnuczka"

Data publikacji 05.09.2016

Przestępcy działający metodą "na wnuczka" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności pokrzywdzonych. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. W piątek (02.09.) na terenie naszego powiatu doszło do 12 takich prób oszustw. Na szczęście wszystkie nieudolne.

W piątek (02.09.) do 12 starszych osób zamieszkałych na terenie Aleksandrowa, Nieszawy i Ciechocinka zadzwonił telefon. Nieznana osoba w każdym przypadku dzwoniła na numery stacjonarne. Najpierw telefon odebrała 72 -letnia mieszkanka Aleksandrowa. W słuchawce usłyszała głos, który podawał się za jej wnuczka. Rozmówca twierdził, ze miał wpadek i pilnie potrzebuje sporej gotówki na "załatwienie" sprawy. Kobieta nie dala się nabrać i powiadomiła policję.

Tego samego dnia telefon zadzwonił jeszcze u 10 osób na terenie naszego powiatu. Wszyscy pokrzywdzeni to osoby w wieku od 62 do 80 lat. Za każdym razem rozmowa przebiegała w podobny sposób. Osoba dzwoniąca podawała się za wnuczka lub dziecko. Dzwoniła z pilną potrzebą pożyczenia sporej ilości gotówki (najczęściej około 30 tys. złotych) w celu pokrycia kosztów wypadku.

Większość z pokrzywdzonych nie dala się nabrać. Jedna z kobiet poszła do banku wypłacić pieniądze, ale w porę została ostrzeżona przez pracownika banku.

 

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI I OSTRZEŻMY NASZYCH KREWNYCH, ŻE MOGĄ TELEFONOWAĆ DO NICH OSOBY PODSZYWAJĄCE SIĘ ZA CZŁONKÓW RODZINY BĄDŹ POLICJANTÓW.

PAMIĘTAJMY:

• POLICJANT NIGDY nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.

• POLICJANT NIGDY nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz