Wiadomości

Spotkanie z policjantką w ramach kampanii edukacyjno -informacyjnej "Narkotyki i dopalacze zabijają"

Data publikacji 12.02.2020

Aleksandrowscy policjanci włączyli się do kampanii edukacyjno - informacyjnej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Wczoraj (11.02.) w spotkaniu z policjantką, które dotyczyło zagrożeń związanych z używaniem narkotyków oraz substancji psychoaktywnych, uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII z Bądkowa. Jego celem było podniesienie świadomości młodych ludzi w tym obszarze.

Narkotyki i dopalacze zabijają” to kampania o charakterze edukacyjno - informacyjnym skierowana do dzieci i młodzieży, opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Ma ona na celu zwiększenie świadomości młodych osób na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

Wczoraj w Bądkowie policjantka w trakcie spotkania z uczniami klas IV-VIII apelowała do uczniów, aby stanowczo odmawiali, gdy ktoś namawia ich do zażycia dopalaczy. Należy pamiętać, że dopalacze to trucizna, a jej zażycie nawet w najmniejszej ilości może mieć tragiczne skutki. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

Podczas spotkania omówiono  też zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz czyny świadczące o demoralizacji w kontekście zażywania środków odurzających oraz dopalaczy.

 
Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • Policjantka na spotkaniu z uczniami klas IV i VIII