Nie dajmy się oszukać! - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Nie dajmy się oszukać!

Data publikacji 11.02.2020

Policjanci z Aleksandrowa cały czas przestrzegają przed oszustami podającymi się za członka rodziny, a także za policjanta. Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści, ale sprawcy tych przestępstw nie pozostają w tyle i modyfikują swoje sposoby działania. Dlatego bądźmy bardzo ostrożni i nie dajmy się okraść.

Aleksandrowscy policjanci ostrzegają przed oszustami działających między innymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod policjantów lub osoby z rodziny i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia.

Osoby, które dzwonią i proszą o przekazanie pieniędzy ,podając się za członka rodziny lub policjanta w rzeczywistości są przestępcami, nie mającymi nic wspólnego z policją. Jedynym ich celem jest wzbogacenie się kosztem ludzkiej krzywdy. Po przekazaniu pieniędzy lub wpłaceniu ich na wskazane przez oszusta konto, wszelki kontakt z przestępcami się urywa. Z reguły wówczas pokrzywdzony orientuje się, że padł ofiarą oszusta.

Wczoraj policjanci odnotowali kilkanaście takich prób na terenie naszego powiatu. Na szczęście wszystkie nie udane.

Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Z policyjnych informacji wynika, że coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia. Dzięki temu często przestępcom nie udaje się oszukać kolejnych osób, do których telefonują oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz