Działania "Prędkość" w powiecie aleksandrowskim - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Prędkość" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 27.01.2020

W minioną sobotę (25.01.) policjanci z aleksandrowskiej drogówki włączyli się w wojewódzkie działania „Prędkość”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania dozwolonej prędkości. W trakcie trwania działań policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy.

W minioną sobotę na drogach miasta oraz powiatu aleksandrowskiego, a także na drodze krajowej nr 91 pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. Zadaniem policjantów podczas działań było przede wszystkim ujawnianie i kontrolowanie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość, sprawdzanie wymaganych dokumentów i stanu technicznego pojazdów oraz kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Mundurowi sprawdzali również czy używane są pasy bezpieczeństwa, a także światła mijania.

W miejscowości Ujma Duża kierująca mercedesem w obszarze zabudowanym przekroczyła prędkość o 59 km/h. Kilka godzin wcześniej policjanci zatrzymali w Raciążku kierującą oplem, która na liczniku miała o 63 km/h za dużo. Kierujące straciły prawo jazdy na 3 miesiące.

 

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • Policjant mierzy prędkość na drodze
  • Policjantka mierzy prędkośc na drodze w trakcie działań "Prędkość"
  • Policjant sprawdza miernikiem prędkość na drodze