Dzielnicowi zatrzymali miłośnika cudzych rowerów - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Dzielnicowi zatrzymali miłośnika cudzych rowerów

Data publikacji 21.01.2020

Aleksandrowscy dzielnicowi zatrzymali 30-latka, który wczoraj (20.01.) ukradł rower pozostawiony przy sklepie. Rower nie był w żaden sposób zabezpieczony a na kierownicy pokrzywdzony zostawił torbę z zakupami. Policjanci odzyskali jednoślad i skradzione zakupy.

Wczoraj (20.01.) około godziny 14.00 doszło do kradzieży roweru pozostawionego bez żadnych zabezpieczeń przed sklepem. Jakby tego było mało na rowerze pokrzywdzony pozostawił torbę z zakupami o wartości 100 złotych. Wartość roweru została wyceniona na 550 złotych. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy szybki wytypowali potencjalnego sprawcę. Przeczucie ich nie myliło bo już po chwili w miejscu zamieszkania wytypowanego mężczyzny znaleźli rower i torbę z zakupami. 30-latek został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Policjanci apelują!

Nie pozostawiajmy rowerów bez nadzoru. Moment nieuwagi może nas sporo kosztować. Nierzadko przecież rowery kosztują kilka tysięcy złotych. Bezwzględnie musimy pamiętać o tym, aby korzystać z odpowiednich zabezpieczeń rowerowych. Okazja czyni złodzieja, a stojący bez żadnego nadzoru jednoślad to łatwy łup, za który można dostać kilkaset złotych.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz