Działania "Bezpieczny Pieszy" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Bezpieczny Pieszy"

Data publikacji 20.01.2020

Policjanci z Aleksandrowa prowadzili w piątek (17.01.) działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny egzekwowali stosowanie przez nich przepisów ruchu drogowego. W działania włączyli się funkcjonariusze Straży Gminnej, którzy wspólnie z policjantami rozdawali kamizelki odblaskowe.

W piątek (17.01.) od godziny 6.00 policjanci aleksandrowskiej „drogówki” prowadzili działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. Działania te są cyklicznie powtarzane i mają na celu dyscyplinowanie kierujących pojazdami oraz pieszych, którzy nie stosują się do przepisów drogowych.

Niestety niektórzy korzystający z dróg łamią prawo, nie dbając przy tym o własne bezpieczeństwo. Najczęstszą przyczyną w wyniku której dochodzi do zdarzeń drogowych jest poruszanie się po nieprawidłowej stronie drogi przez pieszego, wtargnięcie pieszego przed jadący pojazd czy też przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Dzięki takim działaniom mundurowi zapobiegają i zwalczają zachowania powodujące główne zagrożenie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań funkcjonariusze przypominali pieszym oraz rowerzystom jak ważne dla ich zdrowia i życia jest stosowanie się do przepisów drogowych.

Podczas działań policjanci wspólnie ze Strażą Gminną rozdawali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • Policjanci wspólnie ze Strażą Gminną przekazują kamizelkę odblaskową pieszym
  • Policjanci wspólnie ze Strażą przekazują kobiecie kamizelkę odblaskową
  • W trakcie działań "Bezpieczny Pieszy" policjanci przekazują wspólnie ze Strażą kamizelkę odblaskową pieszemu